Agata Wojda otrzymała wotum zaufania i absolutorium
Wniosek o udzielenie wotum poparło 14 radnych, 9 było przeciwko, a dwóch rajców było nieobecnych. Następnie otrzymała absolutorium. Czy to oznacza, że prezydent odzyskała większość w Radzie Miasta?
Prezydent Kielc Agata Wojda otrzymała wotum zaufania. Jest to zaskakujące, ponieważ wszystko wskazywało na uchwałę odwrotną. W związku z tym radni nie będą mieli możliwości przeprowadzenia referendum. Mimo to raczej nie skorzystaliby z takiej możliwości.
Za przyjęciem wotum byli wszyscy radni Koalicji Obywatelskiej – 10, a także bezpartyjni: Natalia Rajtar, Anna Mazur-Kałuża, Monika Kowalczyk oraz Dariusz Gacek. Przeciwko było 8 działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz niezrzeszony przewodniczący Rady Miasta Kielce Maciej Jakubczyk. Nieobecni byli Maciej Bursztein oraz Anna Jaworska-Dąbrowska.
Uważasz materiał za interesujący? Podziel się!



Opublikuj komentarz